Sázava

oficiální webová prezentace kláštera

Dnes zavřeno

Vážení návštěvníci, děkujeme za Vaši návštěvu Sázavského kláštera v roce 2018 a budeme se na Vás opět těšit od soboty 30. března 2019. Poutníci mohou navštívit chrám sv. Prokopa v čase bohoslužeb, které najdete na webových stránkách ŘKF Sázava.

Zavřít

Zahájení sezóny 2017 v Sázavském klášteře

Vážení návštěvníci, letošní sezona začíná v sobotu 1. dubna.

  • O dubnových víkendech a také ve dnech od Velkého pátku do Velikonočního pondělí můžete opět navštívit Sázavský klášter, který zpřístupní svůj návštěvnický okruh Svatoprokopská Sázava . Prohlídky začínají v 10 hodin, v 11.15 hodin, ve 13 hodin, ve 14.15 hodin a v 15.30 hodin. Pokladna a prodejnička upomínkových suvenýrů je otevřena vždy nejméně 10 minut před zahájením prohlídky a 10 minut poté. V klášterním areálu pro vás také zpřístupní kostel sv. Prokopa Římskokatolická farnost Sázava. Svou pozornost můžete věnovat i výstavě "Karel IV. - slovanské písemnictví v klášteře na Slovanech v Praze", která je volně přístupná v návštěvní době ve vestibulu bývalého konventu.
  • Ve všedních dnech kromě pondělí je pro vás také otevřena k procházkám a odpočinku klášterní severní zahrada, vždy od 10 do 16 hodin.