Sázava

oficiální webová prezentace kláštera

Dnešní návštěvní doba

Dopravní upozornění pro automobilisty a cestující do Sázavy MHD z Prahy–Hájů mimo dálnici: uzavřen střed obce Stříbrná Skalice – objížďka do Sázavy cca 10–15 minut – týká se i MHD z Prahy–Hájů, linka 382, kde délka cesty trvá o cca 25 minut déle než obvykle. Pro cestující do Sázavy přes dálnici, sjezd Ostředek, vše bez problémů – jako obvykle.

Zavřít

Sázavský klášter - Kam se běžně nechodí aneb Klášter z ptačí perspektivy

Netradiční prohlídka

  • Vyprodáno
  • Sázavský klášter ()
  • 18. 9. 2021
  • 10.30–14.30
  • 140 Kč/dospělá osoba * děti a mládež, ZTP, senioři nad 65 let 100 Kč/os. * do 8 let nevhodné

Pro neuspokojený velký zájem o naše speciální prohlídky od sklepů přes půdy až na vyhlídkovou věž vás před chystanou obnovou a rekonstrukcí těchto prostor včetně neorenesanční věže s zveme na netradiční prohlídky s vyprávěním po běžně nepřístupných prostorách kláštera. Prozkoumáte klášterní sklepení, krovy střech klášterního konventu, objevíte zapomenutý erb a pokocháte se právě i vyhlídkami z neorenesanční věže nad konventem do krajiny, kudy kráčely a kráčejí dějiny. Pro dámský doprovod nebude chybět ani krátká procházka pod nově objevenými a restaurovanými obrazovými příběhy v ambitu kláštera.

Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát a zaznamenávat současnou podobu prostor, po obnovách se změní k nepoznání. 

Prohlídky vede zkušený průvodce, trvají až 80 - 90 minut, rezervace předem NUTNÁ, ve skupinkách maximálně 12 osob (nedoporučujeme dětem do 6 let a osobám se sníženou pohyblivostí ). 

Prohlídky začínají 10,30 *12,30 *14,30       

UPOZORNĚNÍvšechny prohlídkové časy jsou plně obsazeny