Sázavský klášter - Těšíme se na adventní čas a Vánoce 2019

Kulturní akce

V sobotu 23. listopadu zveme nejen rodiny s dětmi na pestrý program s tvůrčími dílničkami, pohádkou pro nejmenší a koncertem souboru v dobových kostýmech pro všechny. Můžete si u nás vyrobit vlastníma rukama a odnést domů nebo se jen inspirovat v tvůrčích dílničkách tvorbou svícínků nebo adventních vazbiček z přírodních materiálů, součástí bude i prodejní výstava větších ädventních vazeb Sázavské floristky a mistryně ČR ve floristice Mgr. Kláry Vavříkové, budete si moci vykrájet nebo si vyrobit perníčkové figurky a sami nebo s naší pomocí si je poté, co Vám je upečeme, si je ozdobíte cukrovou polevou, na místě opět bude šikovná paní Kodrlová a s ní si vyrobíte korálkové ozdobičky, chybět nebude dílnička písařská a připraven pro Vás bude ozdobný nebo im ruční papír, kde si budete moci s lektorkou Aničkou vyrobit přáníčka se starobylým písmem a dotvořit je přírodními motivy, pro zájemce bude možnost i vymalovat si malé okénko a lá vitrážka a nově přijde i Dominik s dílničkou modýlků. V časném odpoledni přijde i hradní šašek Aleš s marionetami s pohádkou pro nejmnenší a program bude zakončen písničkami a muzikou vokálně instrumentálního souboru ZANYKA s dobovými nástroji a v dobových kostýmech. Můžete přijít na kratší i delší chvíli nebo třeba i na celý den:

Časový itinerář - program a jeho obsah:

10:30 - 15:30 kreativní dílničky - vyrob si s naší pomocí nebo i sám a odnes si domů (křížová chodba)

10:30 - 15:30 prodejní výstava adventních vazeb a Vánočních svícnů floristky Kláry Vavříkové (křížová chodba)

10:30 - 15:30 volné prohlídky bez průvodce expozicí Staroslověnská Sázava včetně ambitu s odkrývanými a restaurovanými nástěnnými malbami včetně kapitulní síně s Madonou Sázavskou

13:30 (-14:15) pohádka s marionetami a hradním šaškem Aleše - vhodné pro děti od 3 - 8 let (refektář)

13:30 (-14:30) pro předem rezervované dospělé (hlavně tatínky a dědečky) speciální prohlídkách po sklepech, půdách a na závěr s výstupem na neorenesanční věž a s vyhlídkami na údolí Sázavské

16:00 (-17:15) koncert vokálně instrumentálního souboru ZANYKA v dobových kostýmech a s dobovými nástroji (refektář)

 

Vstupné*:

  •  jednotné pro všechny příchozí nad 5 let 50 Kč/os.

Příplatky k vstupnému u některých aktivit k vstupnému*:

  • v dílně svícínků a vazbiček + 20 Kč/os./jeden svícen nebo jedna vazba
  • speciální sklepně-věžní prohlídka + 40 Kč/os. (pouze speciální prohlídka bez účasti na jiných částech programu 90 Kč/os.)
  • koncert ZANYKA + 50 Kč/dospělá os. * + 25 Kč/děti nad 12 let, studenti a senioři * do 12 let zdarma (pouze koncert bez účasti na jiných částech programu 100 Kč/dospělá os.; 75 Kč/dítě nad 12 let, studenti, senioři)

Ve fotogalerii najdete ilustrativní obrázky z předchozích ročníků