Bohoslužby v Sázavském klášteře

Poutní kostel sv. Prokopa v areálu Sázavského kláštera je také duchovním centrem Římskokatolické farnosti sv. Prokopa. V areálu se též nachází farní úřad – do konce května roku 2021 z důvodu rekonstrukce farních částí areálu přesunuty bohoslužby mimo areál Sázavského kláštera webové stránky farnosti s aktuálními informacemi   https://www.svprokop-sazava.cz  

V roce 2019 - 2021 ŘKF zajišťuje opravy kostela sv. Prokopa, a proto jsou pravidelné bohoslužby po tuto dobu přesunuty do náhradních prostor cca 500 metrů od klášterního areálu: městská výstavní síň – kostel sv. Martina. Předpoklad otevření obnoveného kostela v areálu Sázavského kláštera je konec května 2021. 

Římskokatolická farnost Sázava také zajišťuje pravidelné bohoslužby v kostelích v Ratajích nad Sázavou, Stříbrné Skalici, Úžicích a Podvekách

Přesnější informace o dění farnosti a kontakty najdete na webových stránkách farnosti www.svprokop-sazava.cz

Sázavský klášter je také od raného středověku významným poutním místem. Již po několik staletí do Sázavy přicházejí poutníci zvláště 4. července (výroční den svatořečení sv. Prokopa) a první neděli po tomto svátku, kdy se zde konají svatoprokopské slavnosti.

Návštěvu poutníků kdykoliv během roku a duchovní program na místě života, modlitby a působení sv. Prokopa a u jeho hrobu je třeba domlouvat  se správou farnosti.

Kontakty

Adresa: Římskokatolická farnost Sázava – Černé Budy, Zámecká 75, 285 06 Sázava

Webové stránkyhttps://www.svprokop-sazava.cz/

Duchovní správce: P. PhDr. Mgr. Radim Cigánek, mob. 776 229 671

Pastorační asistentka: Ivona Juchelková, mob. 605 985 362

e-mail: radim.ciganek@centrum.cz nebo farnost@svprokop-sazava.cz