Sázavský klášter - letní večerní koncert .... MEZI PRAHOU A VÍDNÍ

Kulturní akce

  • Sázavský klášter ()
  • 27. 7. 2019
  • 19.00–20.15
  • dospělý 140 Kč * senior a student 100 Kč * dítě do 15 let 60 Kč

Srdečně zveme ty, kdo milují léto, krásnou hudbu, krásné hlasy a krásné prostředí na výjimečný hudební zážitek pod názvem .... MEZI PRAHOU A VÍDNÍ.

Francouzsko - česká mezzossopranistka s rodovými kořeny v Posázaví MARIE VERHOEVEN a klavírista JAN KREJČÍK vám rozsvítí večer v barokním refektáři skladbami:

Antonin Dvořák (1841-1904)

Cigánské písně, n° 2,4,5,6,7 Op.55

Johannes Brahms (1833-1897)

Zigeunerlieder, n°1,5,7 Op.103

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

Sonate en SibM

Allegro, Adagio, Allegretto

KV 570

Arie Cherubina, Non so più cosa son, cosa faccio

 « Les Noces de Figaro »

Als Luise die Briefe ihres ungetreuen Liebhabers verbrannte  K520

Franz Schubert (1797-1828)

Gretchen am Spinnrade (Faust /Goethe) Op.2 n°2

Ständchen (Sérénade) D957 n°4

 

O interpretech
Marie Verhoeven
je francouzsko-česká mezzosopranistka. Absolvovala Karlovu univerzitu a operní zpěv na konzervatoři ve Versailles. Ve zpěvu se zdokonalila u Magdaleny Hajóssyové a na mistrovských kurzech u Viorici Cortez nebo Luciany Serra.
Svou sólovou kariéru zahájila v operách Cinderella (Massenet) a Figarova svatba (Mozart) v divadle Montansier ve Versailles. Dále účinkovala například v operách Noemova archa (Britten), Carmen (Bizet), spolupracovala s Operním ženevským studiem – Orfeus (Gluck) – nebo s Académie Lyrique Vendée – Walkýra (Wagner). Podílela se na řadě koncertů duchovní hudby v Královské kapli ve Versailles, pravidelně účinkuje v sólových recitálech a na koncertech komorní hudby.
Premiérovala řadu současných děl (Puntos, Krejčík), uvedených Francouzskou Akademií v Madridu (Casa de Velázquez), AMU v Praze, CNSM v Paříži, Tangente de Versailles nebo divadlem ve Villefranche ve spolupráci s Operou Lyon.
V roce 2013 založila soubor Résonances Lyriques, zaměřující se na rozvíjení nových forem současného scénicko-hudebního žánru, jehož je uměleckou ředitelkou.
Jan Krejčík
studoval klavír ve třídě Martinu Hájkové, dirigování ve třídě Jiřího Bělohlávka, skladbu u Jiřího Smutnýho, Vadima Petrova, Jindřicha Felda, Ivana Kurze, Marka Kopelenta, Paula Méfana, Emmanuela Nunese a Allaina Gaussina na pražské AMU a pařížské CNSM.
Byl členem uměleckých rezidencí Casa de Velázquez v Madridu a Abbaye de la Prée v Bourges. Vedle své skladatelské kariéry vedl vokální ansámbly Vox Nymburgensis, Canti di Praga a dva roky působil jako asistent sbormistra v Kühnově dětském sboru. Byl hostujícím dirigentem Národního divadla a dirigoval workshopy hudby 20. a 21. století na CNSM v Paříži.
Od roku 2009 se věnuje kompozici (objednávky od Orchestre National de Lille, Collegium Novum Zürich), vystupuje jako klavírista v komorní hudbě a podílí se na multimediálních projektech v rámci souboru Résonances Lyriques.